Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Międzynarodowy konkurs „Sprawny w zawodzie elektronik” w skoczowskim ZSTiO

30 maja 2019 r. już po raz osiemnasty w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie zorganizowany został konkurs „Sprawny w zawodzie elektronik”, który odbywa się w ramach współpracy zaprzyjaźnionych szkół z Polski, Czech i Słowacji.

W części teoretycznej zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Aby wyrównać szanse wszystkich uczestników, test został ułożony w języki angielskim, tak więc uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu elektrotechniki i elektroniki, ale również znajomością języka obcego. Część praktyczna polegała na wykonaniu projektu urządzenia elektronicznego. Na końcową ocenę miały wpływ: jakość lutowania, estetyka wykonania, porządek na stanowisku pracy, umiejętność posługiwania się przyrządami oraz funkcjonalność działania układu. Po zsumowaniu wszystkich punktów za część teoretyczną oraz praktyczną wyłoniono zwycięzców konkursu. 

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobył Szymon Madecki z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, drugie miejsce Łukasz Kraus z Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej, trzecie Branislav Liščak z Stredne Odborne Uciliste Strojarskie Cadca.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.