Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny w ZPSWR w ramach projektu "Jest taka ziemia z sercem na dłoni..-3edycja"

To już piąty, Międzyszkolny Konkurs Matematyczny realizowany w Zespole Placówek Szkolno -Wychowawczo Rewalidacyjnych w Cieszynie,  organizowany w ramach projektu „ Jest taka ziemia z sercem na dłoni… – 3edycja” , który jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie.  

Tym razem do konkursu, który odbył się 23.11.2020r. zaproszono Specjalne Szkoły Branżowe z województwa śląskiego. W konkursie wzięli udział reprezentanci pięciu szkół: Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 9 im. dr M. Witczaka w Jastrzębiu Zdroju, Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie, Zespół Szkół Specjalnych w Rybniku oraz gospodarze Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Cieszynie. Ze względu na sytuacje panującą w kraju (covid-19) i wprowadzonymi obostrzeniami, uczestnicy rywalizowali ze sobą online.  

Na wstępie uczniowie wysłuchali krótkiej prezentacji o Cieszynie, poznając jego najważniejsze zabytki. Z kolei w zadaniach konkursowych chcąc podziwiać widoki z Wieży Piastowskiej, musieli policzyć koszty zakupu biletów uwzględniając dane z zadania. Zanim dotarli do Studni Trzech Braci musieli policzyć czas trwania spaceru a chcąc wziąć udział w koncercie na Cieszyńskim Rynku musieli policzyć ile trzeba przygotować siatki zabezpieczającej teren. Udali się również do Cieszyńskiej kawiarni z tradycyjnymi cieszyńskimi wypiekami, gdzie bez znajomości ułamków nie można było zakupić nic słodkiego. Dodatkowo chcąc spróbować cieszyńskich uli trzeba było prawidłowo przeliczyć proporcje i zamienić jednostki. A na koniec uczniowie sprawdzili się w krótkim quizie - Cieszyn w liczbach.

Okazało się, że w naszym regionie mamy nie tylko wspaniałych matematyków ale i informatyków w jednym, znających doskonale Cieszyn i jego dziedzictwo kulturowe. Dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy i nagrody, a zaproszeni goście obiecali, że jak tylko sytuacja w kraju pozwoli spotkamy się na wspólnym pikniku.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.