Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzowie nie odpuszczają

W miniony weekend mieliśmy podwyższoną dawkę młodzieżowego szczypiorniaka. W piątek rozpoczął się towarzyski Turniej Libiąż Cup 2018. Drużyna z Ustronia rozegrała na nim sześć spotkań, wygrywając wszystkie. Występ na turnieju trener Piotr Bejnar potraktował mniej prestiżowo i wykorzystał mecze dla podniesienia umiejętności i wzmocnienia psychiki, zwłaszcza tej młodszej części drużyny. Dając możliwość gry wszystkim młodym zawodnikom i powalczenia bez wsparcia pierwszej szóstki przez cały mecz, buduje już zaplecze dla wzmocnienia składu na przyszły sezon.

Prawdziwy lwi pazur pokazała drużyna MKS-u na wyjazdowym meczu Śląskiej Ligi w Rudzie Śląskiej. Dla chłopców z Ustronia mistrzostwo w lidze jest już faktem. Dwa ostatnie mecze mogli potraktować mniej poważnie lub co najwyżej szkoleniowo. Jednakże prawdziwy sportowiec, celebruje matematykę w szkolnej klasie nie zabierając jej na parkiet. Przebieg poniedziałkowego meczu najlepiej odzwierciedla charakter całego zespołu z Ustronia.

Pierwsza połowa to słabe pierwsze 15 minut i 6:9 przegrywają goście. O wyniku w tym kwadransie zadecydowała słaba gra w obronie i ataku. Trener bierze czas i mamy dwie zmiany, stylu gry na parkiecie i wyniku na tablicy. Końcowe 10 minut drugiej połowy ustrońscy szczypiorniści wygrali 8:2, a całą pierwszą połowę 14-11.

Mijają cztery minuty drugiej połowy i znów przegrywamy 14:15. Reprymendy trenera, mocno aktywnego przy linii bocznej odnoszą pożądany efekt. MKS zaczyna grać jak potrafi i do czego przyzwyczaił, stopniowo odjeżdża. Na 10 minut przed końcem prowadzi 9 bramkami i wiadomo, że jest już po meczu zakończonym przy stanie 31:23 dla Ustronia.

-”Ten mecz był bardzo trudny i ciężki. To siódme z kolei spotkanie w przeciągu kilku dni. Chory Olek Bejnar, kapitan zespołu i zmęczenie odbiły się na zaangażowaniu w grę. Grunwald który wygrał w II rundzie wszystkie mecze i walczy o 3 miejsce w lidze z Zawierciem podszedł do meczu z wielką wolą zwycięstwa. Przy licznych i mocno zagrzewających do walki kibicach na trybunach, drużyna ze Śląska była wręcz uskrzydlona. Od początku gospodarze grający bardzo agresywnie w obronie na pograniczu brutalności dominowali. Niemniej druga połowa pokazała kto jest mistrzem… Chłopcy mimo zmęczenia, chorób i słabości zacisnęli zęby do walki i pokazali ogromny charakter. W końcówce meczu prowadzili 9 bramkami po raz kolejny pokazując, kto jest prawdziwym mistrzem…” - komentował tuż po meczu trener, Piotr Bejnar.

Skład zespołu:

Piotr Browarczyk, Dawid Oliwka - Ignacy Jaworski , Aleksander Bejnar, Piotr Szturc , Bartosz Mrowiec, Patryk Siekierka, Piotr Gawlas, Aleksander Kowalczuk, Krzysztof Markuzel, Łukasz Gogółka, Kamil Pinkas, Łukasz Szczęsny, Maksymilian Chłopecki, Paweł Macura, Karol Gierczak.


Sytuacja w tabeli - ….......................meczy / pkt / bramki zdobyte : stracone

MKS Ustroń ….....................................13 39 476 : 240

SPR Pogoń 1945 Zabrze ......................12 30 387:211

SPR Grunwald Ruda Śląska ................13 27 377:257

KS Viret CMC Zawiercie ....................11 21 309:244

MUKS Siódemka Mysłowice …..........12 12 324:323

MKS Olimpia Piekary Śląskie ….........10 8 161:291

KS Tajfun Harbułtowice …..................11 3 206:419

MKS Siemion SP-4 Siemianowice ….12 1 173:428

Ostatni już w tym sezonie mecz ligowy MKS Ustroń zagra na swojej hali przy ul. Partyzantów 2

21.05 o godzinie 16.30. Spotykamy się z Viretem Zawiecie. Zapraszamy serdecznie na ten mecz. Nasi młodzi mistrzowie gwarantują wielkie sportowe widowisko.

Krystian Medwid

foto.: autor

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.