Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

MISTRZYNI PIÓRA W SPTE

W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego każdy uczeń ma jakiś talent, pasję, zdolności. Niedawno okazało się, że Kornelia Berek – uczennica klasy ósmej to urodzona poetka! Zadając w tytule swojego wiersza pytanie: „Ile waży Szczęście?”, opisała poetycko losy swojego pradziadka i została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd” w kategorii wiersz.

Konkurs ma na celu pokazanie historii ludzi nieznanych, ukrytych, może zapomnianych, osadzonych w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej i rodzinnej, którzy kierowali się wartościami nadrzędnymi. Kornelia w stworzonym przez siebie wierszu odkryła losy Juliana Furmana – swojego dzielnego pradziadka, który przeżył dwie wojny światowe i oddał życie, ratując z płomieni młodą kobietę z dzieckiem. Jesteśmy przekonani, że pradziadek jest z Kornelii tak dumny jak cała społeczność SPTE.

A.Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.