Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Młodzi tropiciele przyrody z SP nr 5 w Cieszynie zakończyli sezon krajoznawczy w terenie

W dniach 13 i 14 listopada 2019 roku przy sprzyjającej pogodzie, dwie grupy szkolne klas I i II ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie, po raz ostatni w tym roku w terenie poznawali uroki przyrodniczo-krajoznawcze naszego regionu.
Głównym celem zwiedzania była Góra Zamkowa z wieloma pomnikami przyrody, Rotundą św.Mikolaja, Wieżą Piastowska oraz Wieżą Ostatecznej Obrony. Odwiedziliśmy również Cieszyńską Wenecję oraz Studnię Trzech Braci. Nie zabrakło też wizyty w hali widowiskowo – sportowej. Grupa 8-miu jesionów objętych pomnikiem przyrody wzbudziła duże zainteresowanie wśród Tropicieli. Zwieńczeniem wycieczki było udanie się do Pizzerii i wręczenie młodym turystom pierwszych odznak krajoznawczych „Tropiciel Przyrody” w stopniu brązowym. Nie zabrakło też konkursu przyrodniczo-krajoznawczego z nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo w Ustroniu i Euregion Olza.
W grupie młodszej zwyciężył Oliwier przed Mają, Magdą i Weroniką natomiast w grupie drugoklasistów Amelia przed Esterą, Wiktorem i Szymonem.
Z młodymi turystami prowadzący wycieczki Jan Machała z PTTK Beskid Sląski w Cieszynie jeszcze w tym roku spotka się w szkole na prelekcji przyrodniczej. Opiekunami grup ze strony szkoły były Panie Aleksandra Juroszek, Natalia Jankowska, Jolanta Sztwiertnia-Pobiegło oraz Alicja Kowalczuk.
Już w marcu na wiosnę planujemy kontynuacje naszych wypraw przyrodniczo-krajoznawczych na terenie Beskidu Śląskiego a celem jest zdobycie II stopnia odznaki srebrnej Tropiciel Przyrody.

Jan Machała-Instruktor Ochrony Przyrody i Krajoznawstwa PTTK „Beskid Sląski”.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.