Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Młodzież wiślańskiego Liceum w urzędach

19 listopada uczniowie kl. 1ag i 1bg LO im. P. Stalmacha w Wiśle odwiedzili Starostwo Powiatowe w Cieszynie, gdzie na sali sesyjnej uczestniczyli w zajęciach poszerzających wiedzę z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Kwestie dotyczące organizacji i funkcjonowania Starostwa przybliżył Sekretarz Powiatu, a o sprawach, które można w tym urzędzie załatwić, opowiedzieli przedstawiciele Wydziału Komunikacji oraz Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów. W trakcie spotkania Naczelnik Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych przybliżył działania promujące region Śląska Cieszyńskiego po obu stronach Olzy oraz zaprezentował promujący Śląsk Cieszyński film i nowy portal internetowy.

Z kolei pod koniec października uczniowie kl. 1ag wzięli udział w podobnych zajęciach na poziomie samorządu gminnego. Spotkanie na sali sesyjnej otworzył Sekretarz Miasta Wisła, a problematykę rejestracji Stanu Cywilnego przybliżyła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Nasza młodzież, pod opieką p. Alicji Pylypenko-Czepczor, będzie jeszcze uczestniczyć w zajęciach na szczeblu samorządu wojewódzkiego.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.