Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Młodzież wiślańskiego LO na tropie „zielonej energii”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle, pracujący w projekcie „HEAL” programu Erasmus+, wraz z opiekunami udali się do Krakowa, w celu zrealizowania kolejnych działań związanych z projektem.

Podczas wyjazdu młodzież zapoznała się z działalnością jednej z najnowocześniejszych w Europie spalarni odpadów komunalnych. Ekospalarnia w Krakowie to nowoczesny obiekt, w pełni spełniający ekologiczne i prawne standardy obowiązujące w Unii Europejskiej. W rejonie Kopca Kościuszki przeprowadzone zostały także warsztaty terenowe, podczas których uczniowie zapoznali się z topografią Krakowa i jego okolic, wpływem topografii na problem występowania zjawiska smogu oraz z przyczynami występowania niskiej emisji w mieście.

Wyjazd umożliwił uczestnikom pogłębienie wiedzy z zakresu przyczyn i skutków niskiej emisji oraz poznanie nowoczesnej ekologicznie metody przekształcania odpadów na „zieloną energię”.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.