Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Młodzież z Cieszyna na wymianie w niemieckim COCHEM

Dzięki wsparciu finansowemu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży od wielu już lat odbywają się wymiany młodzieży pomiędzy szkołami partnerskimi w Cieszynie – ZS im Wł. Szybińskiego a Martin-von-Cochem-Gymnasium w Cochem w Niemczech. W dniach od 17 do 24 września 2019 r. dwudziestu uczniów z Szybina miało okazję spędzić czas z dwudziestoma kolegami z Niemiec w ich rodzinnym kraju. Oto kilka refleksji polskich uczestników:
„Uważam, że wymiana polsko-niemiecka to najlepsza rzecz, na jaką się zdecydowałam. Dzięki niej mogłam poznać mnóstwo wspaniałych ludzi, pozwiedzać wiele wspaniałych miejsc i zapoznać się z kulturą i tradycjami innego kraju. Wyjazd pomógł mi oswoić się z językiem angielskim oraz niemieckim. Jeśli mogłabym wyjechać jeszcze raz, to z wielką ochotą bym to zrobiła.” Kinga.; „najlepiej wspominam wszystkie wspólne wycieczki z naszymi niemieckimi partnerami. Bardzo dużo zwiedziliśmy np. ruiny zamku w Beilstein, zamek Eltz. Zawsze mieliśmy świetnego przewodnika, który zainteresował nas swoimi opowieściami na temat zabytków (...)” Oliwia ; „Najfajniejsze w wymianie było dla mnie mieszkanie u niemieckich rodzin. Była to możliwość żeby zobaczyć jak wygląda życie tych uczniów nie tylko podczas szkoły, ale także w czasie wolnym. Myślę, że pozwoliło nam to lepiej się poznać i więcej ze sobą rozmawiać (...)”Ania.

Teraz czekamy na przyjazd naszych niemieckich kolegów w kwietniu przyszłego roku. Mamy nadzieję, że ich wspomnienia z pobytu w naszym kraju będą równie entuzjastyczne.

 
Organizatorzy

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.