Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

mPotęga ponownie w ZPSWR w Cieszynie

Granty VII edycji programu mPotęga Fundacji mBanku zostały przyznane.

mPotęga” to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do kreatywności w nauczaniu tego przedmiotu.

Mamy zaszczyt poinformować, że Nasza Placówka Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, już po raz drugi otrzymała 8 000zł na wsparcie edukacji matematycznej.

W ramach realizacji naszego projektu pod nazwą  ”Matematyka jest cool”, planuje się jak w zeszłym roku wiele działań, które pomogą młodzieży SP nr 8 z  klasy 7-8, bo dla nich dedykowany jest projekt, w przyjemny sposób rozwijać i kształcić swoje umiejętności matematyczne i logiczne myślenie.

Projekt zakłada spotkania matematyczne dla dzieci, na których poznają praktyczną stronę matematyki i nauk ścisłych.  W wielkim skrócie zdradzimy, że odbędzie się wycieczka  do Centrum NaukoTechniki w Świnnym, gdzie zwiedzimy wystawę z dużą ilością łamigłówek, a także weźmiemy udział w profesjonalnych warsztatach Numizmatyka – „Pieniądze świata” oraz w praktycznych zajęciach konstruktorskich. Będziemy również tworzyć krzyżówki i zagadki matematyczne dla społeczności Cieszyńskiej a także odmierzać i przeliczać składniki podczas gotowania. Będą zabawy, konkursy, wystawy, eksperymenty - Słowem masa wiedzy przy dobrej zabawie.

Autor projektu Agnieszka Kuboszek - nauczycielka matematyki.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.