Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Mpotęgowy, październikowy zawrót głowy w SP4

Październik otworzył przed nami drzwi "Gabinetu Kolorowej Geometrii", w którym naczelnym hasłem było: "Bądź jak Picasso". Matematyka za pomocą igły i nitki? Czemu nie … Podczas zajęć w tym gabinecie, uczniowie opanowali sztukę kreślenia nitką przekątnych różnych wielokątów foremnych, np.: dwunastokąta, piętnastokąta czy dwudziestokąta oraz ćwiczyli swoją cierpliwość.

Oprócz doboru odpowiednich kolorów nici i ich długości, uczestnicy projektu usiłowali szukać odpowiedzi na pytania matematyczne typu: Jakie inne figury oprócz trójkątów i kwadratów tworzą przekątne w wielokącie? Od czego zależy to, że w niektórych wielokątach najdłuższe przekątne przecinają się w jednym punkcie, a w innych nie? Co się stanie po "wyjściu" z przekątnymi poza wielokąt? Z tygodnia na tydzień, pytań było coraz więcej. Zabawa kolorami i matematyką była wyśmienita! Niektórzy pokusili się również o zamalowanie kolorowymi żelopisami obszarów powstałych między przekątnymi. To dopiero kolorowa mozaika. Wystawa tych geometrycznych niesamowitości, zatytułowana "Igłą i nitką malowane" już wkrótce ozdobi szkolne korytarze.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.