Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

My, Jana Pawła uczniowie...

Około 10 tysięcy uczniów, nauczycieli, katechetów i dyrektorów z 240 przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych noszących imię Jana Pawła II, przybyło 10 października na Jasną Górę.

Ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II zorganizowano po raz 19., a nasza szkoła uczestniczy w nich regularnie od momentu nadania placówce imienia tego wielkiego Polaka.  Spotkanie upłynęło pod hasłem „Jan Paweł II – Wstańcie, chodźmy!”. W czasie Mszy wystawiono około 200 szkolnych pocztów sztandarowych, w tym nasz w składzie: Oliwia Hatlas, Natalia Mysior i Dominik Kołacz. W homilii biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, przypomniał wezwania polskiego papieża z pierwszej pielgrzymki do ojczyzny: „Miarą człowieka jest miara jego serca” oraz z ostatniej: „Proszę, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością”. Na zakończenie zlotu społeczności szkolnych, które połączył święty Patron, odśpiewaliśmy Hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II.

Spotkanie w Częstochowie było niezwykłe z wielu powodów. Od rana padał deszcz, ale podczas Mszy świętej zaświeciło słońce i dodało nam potrzebnej energii. Ponadto, widząc tłumy, które śpiewają zgodnie: „My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać, pomagać ludziom…”, zaczynamy wierzyć, że to naprawdę się uda, że jesteśmy już na dobrej drodze… „Było wspaniale!” – stwierdzili ósmoklasiści, którzy godnie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie. Do zobaczenia za rok!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-11 15:23:03
pogromca ciemnoty: To jest choroba. A ta choroba nazywa się pierdolec wojtyłowy.
2019-10-11 15:41:50
pogromca ciemnoty: Luty 2019: Trwa burza po wypowiedzi papieża Franciszka, poruszającej problem odpowiedzialności Jana Pawła II za tuszowanie afer seksualnych w Kościele Katolickim. Następnie opowiedział dziennikarzom „pewną anegdotę” o Janie Pawle II i kardynale Josephie Ratzingerze, w której nieoczekiwanie oskarżył świętego papieża o świadome tuszowania nadużyć seksualnych i finansowych w „pewnym zgromadzeniu”.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.