NIEBIESKI DZIEŃ W PP4

3 kwietnia  grupa integracyjna z Przedszkola Publicznego nr 4 przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych.  Rodziców poproszono, aby dzieci ubrano na niebiesko. Ten kolor  został wybrany, jako kolor autyzmu. Każdy przedszkolak otrzymał niebieski balonik. Dzieci przedszkolne nie rozumieją słowa „autyzm”, ale niebieskie ubrania i balony zwróciły ich uwagę i sprowokowały do pytań.
Wysłuchanie bajek pt. „Kosmita” R. Jastrzębskiej – Wróbel, „Podaj łapkę Misiu” K. Głuszko pomogły przedszkolakom lepiej zrozumieć i zaakceptować sytuację ich rówieśników ze spektrum autyzmu. Zabawy ruchowe z balonami, namalowanie obrazka „Niebieski Świat” oraz pokazanie się na osiedlu były działaniami, którymi chcieliśmy dać wyraz poparcia, zrozumienia, że jesteśmy tacy sami jak oni, że łączymy się z wszystkimi osobami dotkniętymi autyzmem.
Grupa integracyjna w naszym przedszkolu funkcjonuje już od 16 lat. Wielokrotnie uczęszczały i nadal uczęszczają do niej dzieci z autyzmem, czy spektrum autyzmu oraz innymi problemami i dysfunkcjami rozwojowymi. Dobrze wyposażone sale w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny, nauczyciele posiadający dodatkowe kwalifikacje (oligofrenopedagog, terapia pedagogiczna, wczesne wspomaganie rozwoju, gimnastyka korekcyjna) oraz specjaliści: psycholog i logopeda pozwalają dzieciom na stymulowanie funkcji odpowiedzialnych za rozwój psychomotoryczny i komunikację.

Zespół ds. promocji

źródło:
dodał: autor
Komentarze
0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją