Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"Noc z misiem" w SP4

"Noc z misiem" w Szkole Podstawowej nr 4 w Cieszynie to impreza czytelniczo-integracyjna organizowana przez kółko biblioteczne dla uczniów klas drugich z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.  W tym roku odbyła się po raz szósty. By móc spędzić tę noc w szkole, drugoklasiści zobowiązani zostali do przeczytania książki  "Dziadek i niedźwiadek", Łukasza Wierzbickiego, która od niedawna należy do kanonu lektur szkolnych. Trzeba przyznać, że poradzili sobie świetnie! Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację tego zadania. Jesteśmy przekonani, że czas poświęcony na wspólną lekturę nigdy nie jest stracony, a sympatyczny niedźwiedź Wojtek z pewnością zasługuje na bliższą znajomość.

Jak podczas każdej "Nocy z misiem", tak i tym razem, była okazja, by wykazać się znajomością przeczytanej książki; poznać historię pluszowej zabawki; dowiedzieć się czegoś więcej o prawdziwych niedźwiedziach; wspólnie zatańczyć; zrealizować się artystycznie i, co jest zawsze najbardziej wyczekiwanym momentem, udać się na spacer po spowitej ciemnością szkole... Tym razem nie był to jednak zwykły spacer, ale prawdziwa akcja ratunkowa! By odzyskać misie, które nieoczekiwanie zniknęły, grupy ratownicze z drugiej klasy musiały zdobyć się na iście bohaterski wyczyn - mając do dyspozycji latarkę, przeszły przez wszystkie piętra, włącznie z szatnią (!), oswajając przy tym różne lęki i przekonując się, że z pomocą przyjaciół można pokonać każdą trudność!

Strach ma wielkie oczy? Oj, tak! Uczestnicy misiowej nocy w Czwórce przekonali się o tym na własnej skórze. Czy mają dosyć? Pewnie, że nie!

SP4

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją