Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Nowe pracownie zawodowe w ZSPT w Międzyświeciu

Nowe pracownie w ZSPT w Międzyświeciu

    

       Czas nauki zdalnej w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu i związanej z nim przymusowej nieobecności uczniów został wykorzystany na prace remontowe. W naszej szkole wykorzystano ten czas na przeprowadzenie całkowitego remontu dwóch pracowni.

       Pierwszą z nich jest pracownia projektowa dla architektów krajobrazu wyposażona w stoliki kreślarskie, zapewniające uczniom swobodę ruchu, wystarczającą do wykonywania pracy w sposób wygodny i bezpieczny. Usytuowana w budynku szkoły na kondygnacji nadziemnej i dodatkowo wyposażona w pomieszczenie z regałami i szafą do przygotowania i wydawania uczniom materiałów do ćwiczeń, biurko z szufladami, krzesło, szafy na pomoce dydaktyczne. Zaopatrzona jest oczywiście w kompletny sprzęt multimedialny. Dodatkowo pracownia posiada biblioteczkę zawodową zaopatrzoną w dokumentacje, instrukcje, normy, procedury, przewodniki, regulaminy, przepisy prawne właściwe dla pracowni, filmy instruktażowe dotyczące urządzania, pielęgnacji i konserwacji terenów zieleni, zdjęcia terenów zieleni, instrukcje obsługi sprzętu ogrodniczego, zestaw przepisów prawa dotyczących urządzania, pielęgnacji i konserwacji terenów zieleni oraz projekty wykonawcze. Przyjęto, że prowadzony będzie proces kształcenia z podziałem na grupy i może się w niej znajdować maksymalnie 15 stanowisk dydaktycznych, jedno stanowisko dla jednego ucznia. Dopełnieniem atrakcyjnego wnętrza jest fototapeta ścienna, sprawiająca wrażenie obecności w pięknie zaaranżowanym ogrodzie. Pracownia dodatkowo tonie w kwiatach doniczkowych, usytuowanych nie tylko na parapetach ale także na oryginalnym ściennym kwietniku, co zdecydowanie wpisuje się w specyfikę nauczanego zawodu.

       W związku z wprowadzeniem w naszej szkole od początku roku szkolnego nowego kierunku technika weterynarii utworzono także w zasadzie od podstaw pracownię rolniczo-weterynaryjną,  tym razem usytuowaną na drugim piętrze stuletniego budynku szkoły. Ta lokalizacja stwarza specyficzny klimat, gdyż okna pracowni wychodzą w kierunku południowym, gdzie roztacza się niepowtarzalny pejzaż pól uprawnych, za którymi ciągną się pasma Beskidu Śląskiego. Dodatkowo w samej pracowni umieszczono na jednej ze ścian fototapetę, przedstawiającą coraz rzadziej stosowany wypas bydła, a więc wszystko zaprojektowane jest w rolniczo-weterynaryjnym klimacie. Dzięki wsparciu finansowym otrzymanym ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie pracownia mogła wzbogacić się w niezbędne pomoce naukowe konieczne w nauczaniu nowego zawodu – technika weterynarii.

       Mamy nadzieję, że okres pandemii skończy się i nasi uczniowie będą mogli wkrótce wrócić do szkół, by zgłębiać wiedzę przyrodniczo-techniczną, której zdobywanie jest fundamentalne od prawie stulecia w naszej szkole.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.