Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

O Pawle Stalmachu w wiślańskim Liceum

W ostatnim tygodniu listopada zorganizowaliśmy Tydzień Patrona. Aktywne życie naszego patrona Pawła Stalmacha jako działacza narodowego, skłoniło nas do połączenia w jednym tygodniu imprez związanych ze Świętem Niepodległości, a także wiedzy o naszej małej ojczyźnie - Śląsku Cieszyńskim.

Odbyły się ciekawe konkursy: patriotyczny z okazji Święta Niepodległości, indywidualny z wiedzy o patronie i szkole oraz grupowy z wiedzy o Śląsku Cieszyńskim. Uczniowie zmierzyli się także z polską ortografią, pisząc dyktando oraz przygotowali ciekawe prace plastyczne. Z kolei na przerwach rozbrzmiewała polska muzyka współczesna.

Najważniejszym punktem obchodów było jednak spotkanie z absolwentami naszej szkoły: Leszkiem Bujokiem, Marcinem Markuzelem, Magdaleną Lupinek, Grzegorzem Przybyłą oraz Sławomirem Jakubcem. Przypominali oni swój pierwszy dzień w szkole, ulubionych nauczycieli i przedmioty szkolne. Dzielili się refleksjami, co do swoich zawodowych wyborów i osiągnięć. Miłe wspomnienia zakończył mini konkurs związany z rozpoznaniem zawodów wykonywanych przez zaproszonych gości.

Program obchodów Tygodnia Patrona przygotowały panie: Renata Sikora, Beata Mendrek i Alicja Pylypenko-Czepczor.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.