O walce aniołów z diabłami

22 grudnia był wyjątkowy i niezwykle uroczysty – inny niż każdy dzień spędzony w murach Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie.

Na szkolnych korytarzach panował radosny gwar. Zamiast codziennych mundurków obowiązywały stroje galowe. Zamiast tornistrów wypełnionych książkami, zeszytami i piórnikami uczniowie przynieśli przysmaki świąteczne, owoce i drobne upominki. Zamiast lekcji były spotkania z wychowawcami przy wspólnym stole: kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

Bożonarodzeniową atmosferę dopełniły jasełka przygotowane przez panie Izabelę Steciuk i Katarzynę Czujak.

Młodzi aktorzy wcielili się w postaci aniołów i diabłów, ukazując ich walkę o ludzkie dusze. Przyczynami zmagań sił anielskich i diabelskich były dobro na ziemi oraz wszechobecna miłość, a także ich ucieleśnienie w postaci nowonarodzonego Zbawiciela.

Ostatecznie uczniowie „zaprowadzili” nas do Betlejem, miejsca narodzin Jezusa, gdzie razem z aniołami, Maryją i Józefem mogliśmy adorować Dzieciątko w żłobie.

Zespół wokalny „Do-re-mi”, prowadzony przez pana Sławomira Chmiela, zaintonował na koniec kilka kolęd wspólnie zaśpiewanych przez całą społeczność szkolną,  które niewątpliwie wyrażały naszą bożonarodzeniową radość.

Świąteczny nastrój panował w szkole już od wtorku 19 grudnia, kiedy przy wspólnym stole zasiedli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz emerytowani pedagodzy.

Udział w wigilijce szkolnej był dla wszystkich wspaniałą okazją do dzielenia się radością i złożenia życzeń przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją