Ogólnopolskie sukcesy uczniów ZPSWR w Cieszynie

Zespół Placówek Szkolno-Wychowaczo -Rewalidacyjnych w Cieszynie odniósł ponowne zwycięstwo w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni” na rok 2017. Ty razem ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” sulces odniosła Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 w ZPSWR w Cieszynie zajmując I miejsce w kategorii „Szkoły Zawodowe’. Nagroda dla zwycięzców to mobilna pracownia cyfrowa (15 komputerów przenośnych, router, rzutnik, tablica multimedialna).

 

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie "Miasta w Internecie". Cyfrowobezpieczni.pl to innowacyjny projekt wprowadzający w podstawy bezpieczeństwa cyfrowego w szkole nauczycieli, uczniów i ich rodziców, realizowany przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, dzięki środkom finansowym Ministerstwa Edukacji Narodowej podchodzącym z programu rządowego „Bezpieczna szkoła +”.

 

Zaszczytne III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 w ZPSWR w Cieszynie w ogólnopolskim, długofalowym konkursie „Cybernauci”. Nagroda to projektor multimedialny, tablety oraz oprogramowanie.

 

„Cybernauci to kompleksowy, szkoleniowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie była realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. W ramach konkursu zostały przeprowadzone warsztaty z uczniami wszystkich typów szkół w ZPSWR, zajęcia z nauczycielami oraz z rodzicami.

 

Uczniowie z Gimnazjum nr w ZPSWR w Cieszynie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Story Waszej Szkoły”, której organizatorem była Fundacja Orange. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie prac plastycznych na temat: „Jak nowoczesne technologie łączą się z codziennym życiem uczniów i naszej szkoły?”. Konkurs został podzielony na II etapy. W I etapie Komisja konkursowa wybrała 10 najlepszych prac spośród nadesłanych ze szkół z całej Polski. Wśród nich znalazła się praca ucznia z naszego gimnazjum w ZPSWR, który wykonał grafikę. W II etapie 10 prac wybranych przez Komisję Konkursową zostało opublikowane na profilu Organizatora w serwisie Facebook.com i zostało poddane głosowaniu użytkowników portalu Facebook.

 

Praca Kamila Solnickiego ucznia Gimnazjum nr 4 w głosowaniu internautów zajęła 8 miejsce, dzięki czemu szkoła zdobyła wyróżnienie -nagrodę mini dron.

 

Koordynatorami wszystkich konkursów były nauczycielki ZPSWR w Cieszynie Pani Marta Koplejewska oraz Pani Monila Lenartowicz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją