Otwarcie Ogrodu Sensorycznego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach

W dniu 16 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich uczestniczyli w uroczystym otwarciu Ogrodu Sensorycznego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.

W ramach współpracy z Fundacją "Moja Przyszłość" wolontariusze: Emilia Matuszek,  Beata Król,  Weronika Ociepka, Marysia Kopala, Józek Handzel,  Kacper Czendlik i Kuba Pisarek wraz z opiekunem p. Grzegorzem Kuboszkiem wykonali ten wielobarwny ogród. 

Sam projekt pomyślany był tak, aby łączyć pracę osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkanek jak i wolontariuszy mógł powstać przepiękny ogród, a jego niezwykłość polega na odpowiednim doborze roślin i podłoża, by pobudzać różne zmysły. Mieszkanki DPS będą korzystały z walorów rekreacyjnych ogrodu, ale także będą o niego dbały, co jest istotną formą pracy edukacyjnej i terapeutycznej - bycie aktywnym i współodpowiedzialnym za miejsce, w którym się przebywa.

W szczególny sposób dziękujemy za zaangażowanie i wiele godzin pracy wolontariackiej dla wspólnego dobra. Uczniowie naszej szkoły będą zawsze miłymi gośćmi na terenie Domu Pomocy Społecznej.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją