Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Pamiętają o "Święcie Drzewa"

W Słoneczne i ciepłe czwartkowe przedpołudnie czwartoklasiści z SP nr 5 w Cieszynie wybrali się na wyprawę przyrodniczą by uczcić ogólnokrajowy „Dzień Święta Drzewa”. Celem podróży była Ścieżka Przyrodnicza „Szlakiem Pomnika Przyrody” w Kończycach Wlk. Osiemnastoosobowa grupa tropicieli pod opieką Justyny Mazur i przewodnictwem Jana Machały z PTTK Beskid Śląski, przeszła 4 kilometrową trasę ścieżki w trzygodzinnym czasie. Można było podziwiać i poznać okazy flory i fauny znajdujące się na 8-miu tablicach poglądowych usytuowanych na ścieżce. Ciekawość też wzbudziły w młodych przyrodnikach zabytki architektury: drewniany kościół św. Michała Archanioła z 1977 roku, kaplica Opatrzności Bożej, Folwark Karłowiec oraz pałac rodziny Larischów. Największą atrakcją były jedne z najpotężniejszych i najstarszych dębów szypułkowych na całym Śląsku „Mieszko i Przemko”, uznane za pomniki przyrody.

Na koniec dzięki uprzejmości władz sportowych miejscowego klubu mogliśmy skorzystać z grilla i zadaszonego obiektu. Tam też piekliśmy kiełbaski i przeprowadziliśmy konkurs przyrodniczo-krajoznawczy, w którym zwyciężył Paweł Czakon przed Łukaszem Kostką. Zwycięzcę nagrodzono dyplomem a wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali materiały promocyjne Nadleśnictwa Ustroń i Euregionu Olza.

Jan Machała- przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody, Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej PTTK Beskid Śląski w Cieszynie.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.