Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Panel dyskusyjny w LO Wisła22 kwietnia to dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tematyka związana z działaniami proekologicznymi jest szczególnie bliska nauczycielom i młodzieży wiślańskiego Liceum. W związku z tym w czwartek 22 kwietnia w „Stalmachu” został zorganizowany panel dyskusyjny dotyczący stanu środowiska w naszym regionie i działań, jakie każdy z nas może podjąć na rzecz naszej Planety. Spojrzeliśmy na temat ochrony przyrody w trzech perspektywach: indywidualnej, lokalnej oraz globalnej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle p. Ewa Zarychta i p. Joanna Kłósko oraz pracownicy Nadleśnictwa Wisła p. Magdalena Mijal oraz p. Mateusz Woźniak. Pani Ewa Zarychta przedstawiła prezentację zatytułowaną „Cztery żywioły w naszym życiu”, w której poruszyła zagadnienia dotyczące komponentów środowiska oraz ich stanu w oparciu o „Raport o stanie środowiska Polski”, opracowany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Natomiast pani Magdalena Mijal oraz pan Mateusz Woźniak omówili zagadnienia związane z lasami, ich wpływem na środowisko i gospodarkę człowieka w skali globalnej oraz lokalnej.

Po ciekawych wykładach, panel dyskusyjny poprowadziły pani Krystyna Cieślar-Jarząbek oraz Edyta Cieślar. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz uczniami dyskutowaliśmy nad aktualnym stanem środowiska w naszym regionie. Zastanawialiśmy się także, co my jako jednostki możemy robić, aby jeszcze lepiej chronić naszą Ziemię i jakie działania proekologiczne mogłyby zostać zainicjowane w naszym lokalnym środowisku.

Podczas spotkania powstała inicjatywa bliższej współpracy szkoły z Centrum Edukacji Ekologicznej, Nadleśnictwem oraz innymi organizacjami, którym nie jest obojętne środowisko przyrodnicze naszego regionu i świata.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.