Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Pasowanie na Czytelnika w SPTE

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego coraz lepiej radzą sobie z czytaniem, dzięki pracy nauczycieli i rodziców stanął przed nimi otworem cały świat zamknięty do tej pory w książkach. To czas, by najmłodszych uczniów  uroczyście pasować na czytelników szkolnej biblioteki.

Jest to też dzień wyjątkowy w SPTE - na parapecie pręży się Kot w butach, niedaleko sali gimnastycznej swoje czary odprawia wiedźma z baśni "Jaś i Małgosia", szkolne korytarze sprząta Kopciuszek, Czerwony Kapturek szuka drogi do babci w pobliżu sekretariatu, a przy drzwiach do szkolnej biblioteki śpi sobie smacznie Śpiąca Królewna. Wszystkie postacie baśniowe opuściły na chwilę strony zamieszkiwanych przez siebie książek, by razem z pierwszoklasistami oraz maszynistą z wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima, odbyć magiczną podróż, rozwiązywać zagadki i łamigłówki. Celem podróży okazała się biblioteka - książek kraina, a w niej czekały Królowa Książka i jej damy dworu. Nastąpiły przyrzeczenia, obietnicei uroczysta przysięga.

Najmłodsi uczniowie otrzymali dyplomy i listy dla rodziców. A na twarzy królowej, która już zaczęła wątpić w dziecięcą przyjaźń, znów pojawił się uśmiech. Mamy nadzieję, że mali czytelnicy będą częstymi gośćmi biblioteki - czeka tu na nich wiele tajemnic i przygód!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.