Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pasowanie SP3

Każdy uczeń przynajmniej raz w życiu staje się bohaterem swojego domu. To oczywiście moment pasowania na pierwszaka.

12.10.2018 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie przyjęła do swojego grona 49 nowych uczniów. Można powiedzieć – małych artystów! W czasie swoich występów udowodnili, że nie brakuje im talentów i charyzmy. Wychowawczynie: pani Kalina Stefaniak, pani Katarzyna Kozieł oraz pani Joanna Kołodziejczyk zadbały o to, żeby każde dziecko mogło się zaprezentować . W organizację wydarzenia włączyli się także uczniowie klas starszych: Kinga Knapik, Maja Szczodrowska, Miłosz Kurzok,Kamila Kurzok, Julia Buda, Magda Płusa, Oliwia Ziebura. Dzięki ich występom maluchy miały okazję poczuć rodziną atmosferę naszej szkoły. Teraz już wiedzą, że chociaż w szkole tyle klas, szkoła przecież nie zje nas.

Po udanym występie wnioskujemy, że nasi pierwszoklasiści mają ogromny zapał do nauki. A nawet jeśli komuś dotychczas go brakowało, to po uroczyście złożonej przysiędze na pewno wszystko się zmieni. Akt pasowania oraz wypowiedzenie przez panią dyrektor Małgorzatę Jasionowicz magicznej formuły: Mianuję Cię na ucznia naszej szkoły potrafi zdziałać cuda! 

O tym, jak ważny dla całej społeczności szkolnej był ten dzień, świadczyły nasze…miny. Na twarzach nauczycieli malował się podziw, na twarzach rodziców – duma i wzruszenie, na twarzach dzieci – po prostu szczęście. I oby tak zostało.

PS Serdecznie dziękujemy panu Sławomirowi Chmielowi! Jego autorska kompozycja słowno-muzyczna uczyniła naszą galę unikatową!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją