Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piernikowe choinki dla seniorów

Nie ma chyba nic piękniejszego i wzruszającego jak odwiedziny u zbytkowskich seniorów.
Na taki pomysł wpadliśmy, przygotowując kalendarz obchodów Jubileuszu 630 – lecia Zbytkowa, czyli dokładnie rok temu.
Ustalono, że podczas listopadowych zajęć dzieci pod bacznym okiem opiekunek upieką piernikowe choineczki (o tym przeczytacie tutaj: https://solectwozbytkow.pl/swiateczne-ciasteczka-ze-swietlicy/ )
W dniach 26-29 listopada 2018 roku w świetlicy zapachniało świętami. Zmienialiśmy foremki, zmieniały się również dzieciaczki, które dzielnie kształtowały i wypiekały gwiazdeczki różnej wielkości. Cel był jeden, przygotować co najmniej 40 piernikowych choineczek. Ostatniego dnia naszej kulinarnej zabawy, nasze cudeńka zapakowały mamusie, a my cierpliwie czekaliśmy na odpowiedni dzień i tak oto 21 i 22 grudnia delegacja dzieci ze świetlicy wraz z opiekunkami odwiedziły 41 zbytkowskich seniorów.
Wręczając każdemu piękną piernikową choinkę, składaliśmy najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne. Dziękujemy za ten piękny czas, za słodycze i że mogliśmy się z Wami spotkać.
WESOŁYCH ŚWIĄT

Grantobiorca Stowarzyszenie Miłośników Zbytkowa pozyskało środki w ramach projektu “Zbytków – ludzie i działanie” z Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Partnerzy: Powiat Cieszyński, Bank Spółdzielczy w Cieszynie, Bank Spółdzielczy w Skoczowie, samorządy: Chybie, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Ustroń, Wisła, oraz w ramach projektu “Nie stracić szansy” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Alina Wawrzyczek

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją