Pierwsze medale Octagon Team w 2016 roku!

Octagon Team Cieszyn udanie rozpoczął rok 2016 od przywiezienia 3 medali z Pucharu Polski Południowej No Gi (zawody na same chwyty jak w judo czy zapasach), które odbyły się 24 stycznia w Tychach. Cieszyn reprezentowało łącznie pięciu zawodników. Dwa złote medale i jeden brązowy zostały dodane do klubowego dorobku.

            Bardzo udany występ zaliczył Szymon Gibała, który wygrał trzy walki poddając kolejno wszystkich rywali przed czasem. Tym samym Szymon zdobył złoty medal w kategorii do 65 kilogramów(początkujący). Jego kolega klubowy Dawid Rygiel dołożył kolejne złoto wygrywając tego dnia aż cztery pojedynki w tym dwa przez poddania rywali w licznie obsadzonej kategorii do 70 kilogramów(początkujący). Zarówno Dawid jak i Szymon po tych zawodach zostali promowani na niebieskie pasy Brazylijskiego jiu-jitsu przez głównego trenera Octagon Team – Grzegorza Jarząbka. Brązowy medal dołożył debiutujący w sportach walki Jakub Wywioł. Kuba wygrał trzy walki w tym walkę o trzecie miejsce i tylko w półfinale uległ rywalowi na punkty( kategoria do 70 kilogramów początkujący).

            Wart przypomnienia jest także występ Martina Jarosa na gali VFC - Victory Fighting Championship, która odbyła się 27.12.2015  w Ostravie. Nasz reprezentant w drugiej walce wieczoru (walka amatorska, która odbyła się na pełnych zasadach na jakich biją się zawodowcy) wykonał 100% planu na walkę i znokautował rywala (Martin Hrabovsky) w niecałą minutę! Celne kolano poprawione lewym sierpowym i sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.

            Na 303 kluby z całej Polski w klasyfikacji generalnej ALMMA za rok 2015 Octagon Team zajął 3 miejsce z 56 wygranymi walkami MMA. Na 27 imprez wystartowaliśmy tylko w 8, gdzie niektóre kluby mają nawet po 15 startów. Trzeci rok z rzędu Octagon Team zajmuje miejsce na podium w tej klasyfikacji ( rok 2013 – 1 miejsce, rok 2014 – 1 miejsce).

            Octagon Team prowadzi ciągły nabór do początkującej grupy w sekcji. Wszystkich chętnych spróbowania czegoś nowego co pozwoli się rozwijać fizycznie i nie tylko zapraszamy na salę. Treningi w Cieszyńskim Octagonie odbywają się na ulicy Hallera 161 w budynku OSP Mnisztwo. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, środę, piątek o 16 30, sobotę 14 30. Grupa dla najmłodszych (5-10 lat) ma zajęcia we wtorek oraz czwartek na 16 30. Treningi prowadzi Michał Mankiewicz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją