Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poczytaj, przeczytaj!

„Poczytaj, przeczytaj!” to tytuł ósmej edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Cieszynie we współpracy z Zamkiem Cieszyn, a w tym roku ze względu na temat również z Biblioteką Miejską w Cieszynie.

Tym razem starano się zachęcić uczniów do spojrzenia na książkę jako źródło niezliczonych historii, opowieści, wiedzy; do pokazania w formie plastycznej, że tradycyjna książka jest nadal ważna i potrzebna. Dobrze dobrana - rozwija i ubogaca, otwiera na nowe doświadczenia, porusza. Przygotowano odrębne tematy ze względu na kategorię wiekową. Klasom młodszym zaproponowano wykonanie ilustracji, pt. „W krainie książek…”, zaś starsi mieli za zadanie rozwinąć temat „Się czyta…” w formie plakatu reklamującego książkę i czytanie. Otrzymano łącznie dwieście sześćdziesiąt trzy prace wykonane w różnych technikach płaskich - dwadzieścia pięć spośród nich nagrodzono lub wyróżniono.

W tym roku przyznano też nagrody specjalne, które zostały przekazane laureatom podczas finału międzyszkolnego konkursu czytelniczego organizowanego po raz piąty przez bibliotekę SP4 we współpracy z Biblioteką Miejską w Cieszynie. Wyróżniono w ten sposób sześć prac, które mogą posłużyć do przygotowania plakatu reklamującego kolejne edycje tegoż konkursu.

W kwietniu, tradycyjnie, na terenie Zamku Cieszyn można było podziwiać wystawę pokonkursową. W tym roku prace laureatów były też eksponowane w witrynie Oddziału dla Dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

SP4

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.