Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podróże kształcą czyli architekci z Międzyświecia w Niemczech

Szesnastu  uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo – Technicznych z Międzyświecia, kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu, szkoliło się w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii w ramach programu Erasmus+.

Celem projektu był przede wszystkim rozwój zawodowy uczestników poprzez zdobycie doświadczenia warsztatowego, rozwój osobisty, doskonalenie językowe oraz  poznanie kultury i organizacji pracy w Niemczech.

Dzięki udziałowi w projekcie  mieli możliwość nie tylko podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych ale także szlifowania umiejętności posługiwania się językiem niemieckim.

Zajęcia praktyczne przede wszystkim obejmowały kształtowanie umiejętności posługiwania się narzędziami pomiaru i prowadzenie pomiarów poziomu gruntu, projektowania i brukowania z kamienia naturalnego i betonu, projektowania dekoracyjnego oraz tworzenia kaskad.

Dwutygodniowy pobyt w Niemczech był niewątpliwie  także okazją poznania zwyczajów i kultury niemieckiej poprzez wycieczki krajoznawcze. Między innymi zwiedzili Berlin wraz z Ogrodami Świata, Zespół Parkowo-Pałacowy Sanssouci w Poczdamie oraz Wildpark we Frankfurcie. Podczas tych wyjazdów szkoleniowych mieli możliwość zobaczyć rośliny znane im tylko z podręczników. Szczególnie zapadł im w pamięci całodzienny pobyt w krainie pełnej egzotyki, Tropical Islands, gdzie skorzystali z okazji przebywania w lesie tropikalnym z niezwykle bogatą fauną i florą, a także wypoczywali na terenie obsadzonym prawdziwymi palmami z największą w Niemczech zjeżdżalnią wodną.

Mamy nadzieję, że odbyty staż zainspiruje naszych młodych przyszłych architektów do dalszego rozwijania swoich zainteresowań i poznawania nowych możliwości jakie daje wybrany przez nich kierunek kształcenia.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją