Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Poliglotki z Czwórki!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie lubią… języki! Znajomością języka polskiego i jego regionalnej odmiany mieli okazję popisać się podczas zajęć zorganizowanych w szkole w ramach Miesiąca Języka Ojczystego. O popularności języka angielskiego nie trzeba przekonywać, widać to chociażby po błyskawicznej reakcji uczniów na zadaną - tym razem już zdalnie -  pracę domową. Na uwagę zasługuje też niemiecki, którego nauka rozpoczyna się w klasie siódmej oraz francuski, który choć nieobowiązkowy posiada w szkole mocny akcent!

Potwierdzeniem zdolności i ambicji uczniów z Czwórki są ostatnie sukcesy w zakresie kompetencji językowych. W zorganizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące konkursie „Jestem poliglotą" z sukcesem uczestniczyły siódmoklasistki z SP4. Julia Kanadys zajęła II miejsce w języku niemieckim, zaś Martyna Bentlejewska zdobyła miejsce III w języku francuskim.

Słowa uznania należą się również szóstoklasistce, Magdalenie Zyzańskiej, która zakwalifikowała się do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Przed Magdą ostatnia próba, w której jak poprzednio rywalizować będzie z uczniami klas siódmych i ósmych. Trzymamy kciuki!

Utalentowanym czwórkowiczkom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

SP4 Cieszyn

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.