Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Pracowite półrocze w wiślańskim Liceum

Minione miesiące roku szkolnego 2019/2020 okazały się bardzo pracowite w Liceum Ogólnokształcącym im. P. Stalmacha w Wiśle zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Oprócz codziennego wysiłku wkładanego w zdobywanie wiedzy, miały miejsce różnorodne działania.

Nasi uczniowie poszerzali swoją wiedzę teoretyczną w trakcie praktycznych zajęć: w Starostwie Powiatowym z zakresu wiedzy o społeczeństwie, w Muzeum Śląska Cieszyńskiego w ramach lekcji historii, w Radiu Katowice z wiedzy o mediach współczesnych, w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym i bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej z ratownictwa medycznego. Wzięli także udział w konkursie gwarowym, w warsztatach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zajęciach w języku angielskim programu Erasmus+.

Integracji społeczności szkolnej służyły: rajd integracyjny włączający w nasze grono uczniów pięciu klas pierwszych, konkursy z okazji Święta Niepodległości, spotkanie z absolwentami z okazji Dnia Patrona, wyjazd do Wiednia i Teatru w Czeskim Cieszynie, Dzień Zdrowia, Dzień Dobrego Słowa i akcje samorządu uczniowskiego. Klasa sportowa wzięła udział w obozie sportowym. Młodzież działała również charytatywnie, przygotowując przedświąteczne prezenty dla potrzebujących dzieci oraz kolędując dla seniorów.

Nasze dziewczęta wywalczyły 2. miejsce w powiatowych zawodach lekkoatletycznych, a chłopcy 4. W powiatowych zawodach w biegach przełajowych drużyna żeńska uplasowała się na 4., a męska na 6. miejscu. W tenisie stołowym chłopcy wywalczyli 3., a dziewczęta 4. miejsce w powiecie. Piłkarze ręczni zwyciężyli w eliminacjach powiatowych. Dwoje uczniów zajęło 2. miejsce w olimpiadzie z pierwszej pomocy.

Działania naszej szkoły zostały podsumowane w trakcie spotkania z zaproszonymi rodzicami uczniów oraz gośćmi wiślańskich instytucji. Młodzież zaprezentowała program gwarowy, który w minionym półroczu przygotowała z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Ponadto przedstawiono prezentację kończącą projekt programu Erasmus+, w którym współpracowaliśmy z partnerami z: Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.