Projekt

Z dniem 1 października 2015 roku Gimnazjum im. Ziemi Cieszyńskiej w Pogwizdowie otrzymało zgodę na realizację ministerialnego projektu „Bezpieczna+”.

Projekt ten ma na celu wspomaganie organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach.

W ramach tego projektu 13 października klasa IIb z wychowawcą i pedagogiem wyjechała na zajęcia integracyjno – mediacyjne do Kiczyc k. Skoczowa, gdzie w samym Skoczowie uczestniczyła w Grze Miejskiej. Zadania, które wykonywali uczniowie miały na celu naukę podejmowania wspólnych decyzji, przełamywanie nieśmiałości, umiejętność zarządzania czasem, wykorzystanie umiejętności mediacyjnych, orientację w terenie.

Kolejnym działaniem w ramach projektu „Bezpieczna+” był koncert profilaktyczny dla uczniów Gimnazjum w Pogwizdowie. 15 października w sali gimnastycznej szkoły o. Łukasz Buksa - Franciszkanin dał koncert „ku przestrodze”, aby uczniowie nigdy nie próbowali używek w szczególności dopalaczy. Uczniom najbardziej podobała się forma muzyczna jaką był rap i żywiołowość wykonania. Uczniowie angażowali się do śpiewania i aktywnie uczestniczyli w tej formie profilaktyki.

W październiku uczniowie wyjechali w góry na rajd. Z wielkim zadowoleniem wszyscy dotarli do schronisk na Soszowie i na Stożku. Wielu uczniów  przełamywało swoje bariery fizyczne, ale  na szczycie Stożka wszyscy byli z siebie bardzo zadowoleni.

 

Kolejnym ciekawym punktem  projektu był wyjazd do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie uczniowie, podzieleni na grupy wzięli udział w praktycznych lekcji fizyki. 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją