Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przed spotkaniem na szczycie!

Jeszcze nie opadły na dobre emocje po krakowskich meczach, a już mamy kolejną porcje dobrych wieści z parkietu szczypiornistów, bo chłopcy nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek.

Rozpoczęła się i trwa w najlepsze II runda Śląskiej Ligi i MKS rozegrał w niej już 3 mecze. W 8-ej kolejce na wyjeździe nasi szczypiorniści mimo rozchwianej formy, gładko pokonali KS Tajfun Harbułtowice 50 : 17 (30:10). W kolejce 9-tej gościliśmy w Ustroniu MKS Siemion ZS4 Siemianowice Śląskie. Podobnie jak w poprzednim meczu, pierwsza połowa to kilka błędów i nieskładna gra w ataku. Jednakże drugą część meczu gospodarze zagrali na swoim poziomie i pewnie zwyciężyli 45:10 (17:5).

Mecz 10-tej kolejki, rozegrany w Piekarach Śląskich z MKS Olimpia Piekary Śląskie miał już wyrównany przebieg jeśli chodzi o drużynę MKS-u. Zarówno pierwsza jak i druga połowa, przebiegły pod dyktando naszych chłopców i Ustroń przy wyniku 19:41 (10:24), zapisał na swym koncie kolejne 3 punkty. Z kompletem zwycięstw utrzymuje pozycję lidera tabeli.

Na koniec skład MKS-u:

Piotr Browarczyk, Dawid Oliwka - Ignacy Jaworski, Aleksander Bejnar, Bartosz Mrowiec, Patryk Siekierka, Piotr Szturc, Aleksander Kowalczuk, Krzysztof Markuzel, Łukasz Gogółka ,Piotr Gawlas , Kamil Pinkas, Michał Raszka, Łukasz Szczęsny, Maksymilian Chłopecki, Maciej Darowski.

Przed nami mecze 11-tej kolejki, a w niej prawdziwe spotkanie na szczycie. Jedziemy do Zabrza, by zmierzyć się z tamtejszym SPR Pogoń 1945 Zabrze.

Pogoń zajmuje 2-ie miejsce w tabeli, a pierwsze spotkanie tych drużyn odbyło się w Ustroniu i zakończyło zwycięstwem MKS-u 23:19 (8:9). Porażka Pogoni w Ustroniu była jej jedyną i kto oglądał, ten pamięta jak zacięty był tamten mecz. Jako że na swoim parkiecie Pogoń jak dotąd była niepokonana, ten mecz zapowiada się jeszcze ciekawiej. Zabrze w 8-ej kolejce 20-ma bramkami pokonała Zawiercie – 38:18. W 9-tej równie wysoko, bo 22-ma trafieniami Harbułtowice - 41:19 i w 10-tej taką samą różnicą Siemianowice – 36:14. Jak widać obie drużyny potrafią strzelić sporo bramek w meczu, więc wysoki poziom emocji gwarantowany.

Nasi przeciwnicy zdają sobie sprawę z wagi tego spotkania i na fanpege'u klubu mobilizują swoich kibiców. Myślę, że kibice ręcznej z Ustronia doskonale wiedzą, jaką siłą jest doping i nie pozostawią swych zawodników bez wsparcia w tym arcytrudnym meczu.

Zatem zapraszamy serdecznie na mecz w poniedziałek 30-go kwietnia o godz. 15:00 w Hali Pogoń Zabrze przy ul. Wolności 402 ( zjazd z drogi 902, czyli DTŚ-ki na Tarnowskie Góry; Bytom; Pawłów).

 

Krystian Medwid

foto.: autor

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją