Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedsiębiorczość… Czy ja się do tego nadaję?

W Zespole Szkół Techniczno-Przyrodniczych  w Międzyświeciu zakwitły „Drzewa możliwości”. Podczas zajęć prowadzonych z klasami drugimi szkoły branżowej i technikum, młodzież skorzystała z możliwości poznania swoich predyspozycji zawodowych jak również uzdolnień przedsiębiorczych wypełniając testy. Tą wiedzę wykorzystała w ćwiczeniu, gdzie rysując „drzewo możliwości” wizualizowała proces zakładania działalności gospodarczej.

Na koniec zajęć grupy tworzące zespoły z dumą prezentowały efekty swojej pracy. Każda firma posiadała swoją nazwę, produkt, określenie grupy docelowej klienta i oczywiście kadrę złożoną z osób wchodzących w skład zespołu. Drzewa okraszały umiejętności i predyspozycje jej członków, a wszystko spinały chwytliwe i nie pozbawione dozy humoru, hasła reklamowe.  

Nie zabrakło również określenia potrzebnych zasobów, by pomysł na firmę miał szanse na powodzenie. Zajęcia prowadzone przez doradcę zawodowego Irenę Greń  z Młodzieżowego Centrum Kariery w Skoczowie pozwoliły utrwalić już nabytą wiedzę z przedsiębiorczości jak również spojrzeć na siebie z innej „firmowej” strony i odpowiedzieć na pytanie będące tematem zajęć „Przedsiębiorczość… Czy ja się do tego nadaję?”

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją