Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedszkolaki dla Niepodległej

Przedszkolaki dla Niepodległej

            Sto lat temu nasza ojczyzna odzyskała niepodległość! Aby godnie uczcić ten jubileusz, w czwartek ósmego listopada w Przedszkolu Publicznym w Ochabach odbył się przegląd pieśni i poezji patriotycznej „Polska Niepodległa”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rodziców i Koła Gospodyń Wiejskich.

W przeglądzie wzięło udział czternastu uczestników – dzieci przedszkolnych. Młodzi patrioci zaprezentowali utwory, które wprowadziły wszystkich w uroczysty nastrój i oddały ważność chwili. Mocno wybrzmiała grana na skrzypcach Rota ale i pieśni bardziej współczesne wzruszyły swoim przesłaniem. Była to świetna lekcja patriotyzmu i historii dla małych Polaków.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek – by w przyszłości pamiętał, że obchody tej ważnej chwili były także jego udziałem.

            Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci przedszkolne otrzymały białe i czerwone balony. Cała społeczność przedszkolna zgromadziła się następnie na placu zabaw by wypuścić w powietrze balony – symbol wolnej Polski.

            Chwilę po zakończeniu uroczystego spotkania nad bawiącymi się w ogrodzie przedszkolnym dziećmi dostojnie przeleciał młody orzeł bielik …

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją