Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

PRZENIKANIE jubileuszowo oraz inauguracyjnie

W piątek, pierwszy dzień marca, o godzinie 17:00  w Wielkiej Galerii Teatru Cieszyńskiego otworzyła swoje podwoje jubileuszowa 10 edycja gimnazjalnego salonu artystycznego „PRZENIKANIE”. Świetnie się złożyło, że ten mały jubileusz zainaugurował również szczególny rok  Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie.

Ta placówka edukacyjna obchodzi właśnie w tym roku 110 rocznicę założenia gimnazjum na Obrokach – szkoły poprzedniczki i 70 rocznicę usamodzielnienia się polskich klas dawnej jedenastolatki w Czeskim Cieszynie – zalążka obecnego gimnazjum.

Wernisaż trochę nietradycyjnie przeniósł wszystkich gości do sali prób „A” teatru, gdzie o wstawkę kulturalną zatroszczył się szkolny teatrzyk „SZ.K.A.PA.” i rewelacyjny „NONET”. Wśród zacnych gości mieliśmy zaszczyt przywitać nowo mianowaną Konsul Generalną RP w Ostrawie, Panią Izabellę Wołłejko-Chwastowicz. Po okolicznościowych przemówieniach z przysłowiową lampką wina w ręku wszyscy zebrani  z ciekawością i zainteresowaniem oglądali wystawione prace – rysunki, grafiki, obrazy, kolaże, asamblaże, instalacje, fotografie...

W tym roku tematem była „10”. Wśród gości i wystawiających swe prace artystów znalazło się kilku „weteranów”, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami z poprzednich edycji „Przenikania”. Refleksje były bardzo ciekawe i stanowić mogą dla wielu inspirację do dalszej działalności. Prawie dwudziestka młodych twórców ponownie udowodniła drzemiący w nich potencjał – było pomysłowo, dowcipnie, filozoficznie, elegancko, symbolicznie – krótko mówiąc różnorodnie i ciekawie.

Zapraszamy, wystawa jest czynna do 17 marca bieżącego roku.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją