Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ratownik medyczny w przedszkolu

Ratownik medyczny w przedszkolu

 

Jak pomóc sobie i innym w razie wypadku uczyły się dzieci z Przedszkola Publicznego w Ochabach. Trzeciego grudnia odwiedził je ratownik medyczny i strażak w jednej osobie – pan Jacek.

W bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiadał o pracy ratownika, demonstrował sprzęt niezbędny mu do ratowania zdrowia i życia poszkodowanych. Przedszkolaki z ogromną uwagą słuchały o sposobach opatrywania ran i złamań, zwłaszcza, że mogły spróbować własnych sił w nakładaniu opatrunku. Pan Jacek zadbał, by dzieci zapamiętały numery alarmowe, uświadomił jak postępować w przypadku oparzenia się czy skaleczenia. Dzieci wiedzą już także, że zawsze trzeba wezwać do pomocy osobę dorosłą. Największą atrakcją dla przedszkolaków były fantomy do nauki wykonywania masażu serca i sztucznego oddychania. Każde chętne dziecko mogło sprawdzić ile wysiłku kosztuje ratowanie ludzkiego życia.

Dzięki takim ludziom – pasjonatom - jak Pan Jacek – przedszkolaki zrozumiały, że pomagać można i trzeba, a także, że warto się uczyć by móc kiedyś ocalić czyjeś życie.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją