Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Rolnicy wystartowali

Wiosna to długo wyczekiwana i wymagająca pora roku dla rolników. Wiąże się zawsze z całą gamą obowiązków. Do podstawowych prac wykonywanych  w tym okresie  należy: orka, bronowanie i kultywatorowanie oraz wałowanie gleby, siew, sadzenie, nawożenie.

Prace polowe idą pełną parą! Rolnicy, w tym także uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia, starają się wykorzystać dobrą pogodę do wykonania niezbędnych prac agrotechnicznych.

Niezwykle ważna jest terminowość siewów zwłaszcza przy uprawie zbóż jarych, ponieważ wszelkie opóźnienie terminu siewu skraca długość fazy krzewienia i zmniejsza liczbę ziaren w kłosie, a więc ostatecznie wpływa na wysokość plonu. Opóźniony siew ponadto powoduje skracanie  okresu wegetacji zbóż, a szczególnie faz krzewienia i strzelania w źdźbło - okresu, kiedy powstają zawiązki i następuje rozwój kwiatostanów i kwiatów - organów decydujących o wysokości plonu nasion.

Pamiętać należy, że to dzięki ciężkiej pracy rolników nie cierpimy na niedobór żywności w tym trudnym czasie jakiego teraz doświadczamy.

Załączone zdjęcia wykonali uczniowie z zawodu technik rolnik z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-23 14:52:43
wyśmienity cwaniaczek: żal mi was rolniki bo harujecie na darmo - za darmo nikt wam za to nie zapłaci a plony i tak bedziecie musieli za free oddać tak jak ja samochód na walkę z ...........................................
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.