Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Rozpoczęcie Roku Szkolnego z Przyrodą

Komisja Ochrony Przyrody, Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej PTTK „Beskid Ślaski „ w Cieszynie w nowym roku szkolnym rozpoczęła współpracę z młodzieżą szkolną. Kontynuacja działan w Szkole Podstawowej nr 5 w Cieszynie rozpoczęła się z dziećmi z klas I i II. Głównymi inicjatorami działań ze strony szkoły jest Pani Aleksandra Juroszek, a z Komisji jej przewodniczący.
Celem oprócz poznawania walorów przyrodniczych i podnoszenia wiedzy z przyrody jest również zdobywanie odznak krajoznawczych-Tropiciel Przyrody, Dziecięca Odznaka Turystyczna oraz Młodzieżowa Odznaka Turystyczna.
W dniu 10 września 40-ci dzieci pod opieką 6 -ciu nauczycieli wyruszyło ze szkoły pod Dom Dziecka, gdzie oczekiwał przewodniczący Komisji. Podczas ponad 3 godzinnego spaceru po rezerwatach przyrody „Lasek Miejski n/Puńcówką i Olzą rozpoznawano gatunki dzrzew,krzewów i roślin. Nie zabrakło też obserwacji i śpiewu ptaków mieszkających w rezerwatach oraz legendy o endemicie rezerwatu - cieszyniance wiosennej. Dzieci poznały też kilka pomników przyrody rosnących w okolicach Parku Pod Wałką oraz Campigu Olza. Dotarliśmy do III jazu gdzie dzieci miały możliwosc poznać urządzenia hydrotechniczne. Na koniec w miejscu biwakowym za boiskiem sportowym kilka dzieci stanęło do konkursu wiedzy z poznanych zagadnień. Zwycieżyła Nina Zatorska przed Gosią Waszut, Leną Żwak oraz Tosią Żur. Zwyciezczyni otrzymała dyplom, a wszyscy uczestnicy konkursu nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Ustroń. Wszyskie dzieci otrzymały pamiątkowe foldery Euregionu Olza. Nie zabrakło też czasopism przyrodniczych dla opiekunów.
Kolejna klasa IV na podobną wycieczkę wyruszy końcem miesiąca września.
W październiku planujemy wyjazd do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Leśnik i na scieżkę Przyrodniczą Skalica.


Przewodniczacy Komisji Jan Machała

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.