Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruszaj Paszczą 2

PTA Ars Musica oraz Polskie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie  dzięki wsparciu finansowemu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie zorganizowały dnia 19 października 2018 w pracowni plastycznej  gimnazjum na 4. piętrze warsztaty recytatorskie dla instruktorów, recytatorów, opiekunów i nauczycieli. Z oferty wzbogacenia swoich umiejętności skorzystało 32 uczestników z Błędowic, Czeskiego Cieszyna, Trzyńca i Wędryni.

Intensywnie przez cztery godziny z krótkimi przerwami zaznajomili się z podstawowym warsztatem recytatotora – postawa, dykcja, dobór repertuaru, ćwiczenia artykulacyjne, interpretacja... . Te i inne jeszcze zagadnienia w teorii i w praktyce warsztatowicze przećwiczyli pod okiem doświadczonych wykładowców – Mariusza Orzełka z Białegostoku i Władysława Kubienia. Była to znakomita okazja, by poznać na żywo coś nowego, praktycznego, co  może pomóc w przygotowaniach do konkursów recytatorskich i innych imprez związanych ze słowem.

Miejmy nadzieję, że ten krótki trening, na miesiąc przed Kresami, zaowocuje w konkursowych prezentacjach,  bowiem po zakończeniu zajęć pan Mariusz Orzełek udzielał jeszcze zainteresowanym recytatorom cenne rady i uwagi związane właśnie z ich repertuarem. 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją