Siedem medali Cieszyńskiego Kyokushin

W sobotę 26 października 2019r. zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w V Międzynarodowym Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin.
Zawody przeznaczone były dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Ośmioosobowa ekipa klubu zdobyła w kumite (walce) 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.
Najlepiej wypadły zawodniczki w kategorii 10-11 lat do 35 kg, które zdominowały tą kategorię zdobywając: złoty medal- Aniela ROBOSZ, srebrny medal- Ewelina JORDAN i brązowy medal – Pola ROBOSZ.
Złoty medal dla cieszyńskich barw zdobył także w kategorii chłopców 10-11 lat do 50 kg Norbert WAŁACH, który popisał się w swoich walkach skutecznymi low kickami.
Srebrny medal przypadł w udziale Adasiowi SZYDŁOWSKIEMU w kategorii chłopców 6-7 lat +25 kg z sekcji ustrońskiej. Adaś trochę pechowo przegrał finał prowadząc ze swoim rywalem na punkty.
Brązowy medal zdobył Igor WOJACKI w kategorii juniorów do 70 kg. Niestety przegrał swoją walkę półfinałową w dogrywce.
Drugi brązowy medal dla nas zdobył Cezary LOSKA w kategorii chłopców 10-11 lat do 30 kg, któremu również nie udało się w półfinale pokonać swojego rywala.
Do strefy medalowej nie udało się przebić Pawłowi WOJACKIEMU, który przegrał swoją walkę ćwierćfinałową decyzją sędziów po dwóch 1,5 minutowych dogrywkach, po wadze, która również nie była rozstrzygająca i po kolejnej 1,5 dogrywce.
Był to nasz pierwszy start w tym sezonie. Na podkreślenie zasługuje fakt, że pojedynki odbywały się w pełnej formule kyokushin, to znaczy dozwolone były wszystkie kopnięcia na głowę – mówi prezes i trener CKKK Bogdan Kubica.
Organizatorem był Bielski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Shihan Sławomira Dubiela. Sędziami z cieszyńskiego klubu był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. A kierownikiem ekipy Bogdan Kubica i Piotr Wojacki. Wszystkim gratulujemy postawy w walkach i dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie. Zapraszamy również na nasze treningi w Cieszynie we wtorki i piątki w sali gimnastycznej SP4, a w Ustroniu w środy w SP2.