Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów na II Bielskich Targach Aktywności Osób Niepełnosprawnych

Dnia 16 grudnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej odbyły się II Bielskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Bielska-Białej. Do udziału zostali zaproszeni pracodawcy z terenu powiatu bielskiego oraz okolic.

W targach brali udział z naszego regionu: Młodzieżowe Biuro Pracy OHP ze Skoczowa wspierające młodzież w poszukiwaniu pracy oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej z Drogomyśla, którzy pomagają chorym i niepełnosprawnym.

Na uroczyste otwarcie II Bielskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych, przybyli Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pan Stanisław Szwed, Waldemar Januszewski – Komendant Śląskiej WK OHP, oraz Dyrektor CEiPM Bielsko-Biała Pani Agnieszka Rusin.

W trakcie targów można było zaznajomić się z ofertami pracy stałej i dorywczej, ofertami szkoleń oraz propozycjami praktyk i stażów skierowanych głównie do osób niepełnosprawnych.

Pracodawcy natomiast mieli możliwość nawiązania kontaktu z potencjalnie przyszłymi ich pracownikami lub praktykantami.

Targi odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego z Bielska-Białej oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bielska-Białej, Żywca, Drogomyśla i innych z którymi współpracujemy.

Targi rozpoczęły się o godz. 10:00 i trwały do 13:00, gościliśmy prawie 30 wystawców.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.