Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Śląski Turniej Osób Niesłyszących w Darta

W dniu 25 maja 2019 odbył się „Śląski Turniej   osób Niesłyszących w DARTA” zorganizowany przez Skoczowskie Stowarzyszenie Głuchych. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu, który został dofinansowany z „budżetu Samorządu Województwa Śląskiego na rok 2019”. Turniej został poprzedzony warsztatami, na których Głusi zapoznali się z historią gry w Darta oraz zasadami BHP, które obowiązują w trakcie rozgrywek. Zakupione z otrzymanej dotacji tarcze, zdały egzamin a zaproszeni goście, którzy przyjechali z innych Stowarzyszeń, bawili się wspaniale. Najbardziej widoczna była grupa z Pszczyny, a ich jednakowe, piękne koszulki zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Na spotkanie przyjechała nawet grupa z Wrocławia i Żar, które rozgrywki połączyły ze zwiedzaniem miasta Skoczowa i podziwianiem piękna naszego powiatu i województwa.

Dart to ulubiony sport Osób Niesłyszących i walka o zwycięstwo w trakcie rozgrywek była naprawdę zawzięta. Na zakończenie turnieju zostały wręczone puchary, medale i pamiątkowe dyplomy, a wspaniały posiłek z „Restauracji Kasztanka” w Ochabach uświetnił całe spotkanie.

Był to pierwszy taki Turniej organizowany przez Głuchych ze Skoczowa, jednak mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się kontynuować rozgrywki w Darta.

W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.