Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Ślub ze szkołą

„Ze spuszczoną głową powoli idzie pierwszak i wszystko go boli…” – tak, wydawałoby się pesymistycznie, rozpoczęła się uroczystość ślubowania 64 uczniów  klas  pierwszych  w  Dzień  Edukacji  Narodowej 14 października. Na szczęście szybko okazało się, że najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie z przymrużeniem oka witają zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: zastępca burmistrza – Andrzej Bubnicki, przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty – Maria Sobik, radna Maria Brodniewicz, nauczyciele, rodzice oraz najbliżsi pierwszoklasistów.
Jednak, aby zostać oficjalnie przyjętym do grona społeczności szkolnej, trzeba zdać specjalny egzamin, o czym przekonali uczniowie. I tak klasa 1a została odpytana z liczenia i norm dotyczących zachowania w szkole, klasa 1b – z zasad bezpieczeństwa oraz relacji z innymi ludźmi, a klasa 1c uczestniczyła w quizie wiedzy o szkole oraz naszej ojczyźnie. Wszyscy odpowiadali śpiewająco i pomyślnie przebrnęli przez swój pierwszy szkolny egzamin, do którego zostali przygotowani przez panie wychowawczynie: Klaudię Niesyt, Darię Kur, Aleksandrę Parę i Sylwię Kwas.

Po stresującym egzaminie mali aktorzy odetchnęli z ulgą i pokusili się nawet o kilka dziecięcych żarcików: „Budynek szkoły jest taki wielki, że chciałem uciekać i zgubiłem szelki…”, „Na plecy włożyłem tornister i już czuję się jak minister…”, „Pani dyrektor puszcza dziś do nas oko i wiemy, że w szkole będzie spoko!”. W tak rozluźnionej, przyjaznej atmosferze nastąpiło uroczyste ślubowanie złożone najpierw przez uczniów, a następnie przez ich rodziców, po którym każdy pierwszoklasista został symbolicznie pasowany przez panią dyrektor Małgorzatę Jasionowicz na ucznia SP-3 poprzez dotknięcie ramienia magicznym ołówkiem. W tym czasie pan Andrzej Bubnicki wręczał małym bohaterom dnia upominki przekazane od burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko.

Na zakończenie zastępca burmistrza skierował do najmłodszych następujące słowa: „Zapamiętajcie: nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko zależy od was, możecie w życiu robić to, czego zapragniecie, jeśli tylko będziecie wytrwale do tego dążyć i słuchać rodziców oraz nauczycieli”. Natomiast pani dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie i udział w uroczystości, a do pierwszoklasistów powiedziała: „W was, młodzi uczniowie, jest nadzieja”. Trzeba zatem wierzyć maleńkiej uczennicy, która stwierdziła podczas występu: „Chociaż jestem taka mała, wiem, że szkoła jest wspaniała”!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.