Snow Polo w Wiśle

Piękne wierzchowce i wspaniali jeźdźcy zaprezentowali się w Wiśle w ten Weekend. Na boisku w Parku im. Kopczyńskiego odbywa się Międzynarodowy Turniej SNOW POLO. Te nietypowy turniej będzie odbywał się do Niedzieli. Wisła i Bukowina Tatrzańska to dwa miasta, w których odbywają się te międzynarodowe  zawody. Polskę reprezentują trzy zespoły. Są tez zawodnicy ze Słowacji i z Czech. Na drużynę przypada dwóch zawodników. W zespołach mieszanych grają również kobiety, które podobnie jak mężczyźni, jazdę konną opanowały do perfekcji.

Ze sportem tym wiąże się również specyficzny sprzęt. Zawodnicy używają specjalnych, dość wygodnych siodeł. W czasie eliminacji rozgrywane są cztery czakery, każdy po 6 minut. W czasie każdej pauzy dochodzi do wymiany koni. Po każdym golu następuje też zmiana stron. Zawodnicy w czasie gry, posługują się długim kijem, przypominającym kij hokejowy, zwany maletem. Przed zawodami wierzchowce moją wystrzyżone grzywy, splecione ogony a metalowe podkowy uzbrojone są w bolce, tak, aby konie swobodnie poruszały się na śniegu czy lodzie.

Tym prestiżowym turniejom polo na śniegu, w świecie przewodzi drużyna Cartier. Ostatnie rozgrywki przeprowadzono na jeziorze St Moritz. Pozwoliły na to specjalne warunki i gruba warstwa lodu na jeziorze. Turniej ten śledziło ok. 15 tysięcy widzów !

whr
 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją