Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

SP 3 Cieszyn - rozpoczęcie nowego roku szkolnego i szczególny gość

Czy można zatęsknić na wakacjach za szkołą? Czy jest to miejsce, które dobrze się kojarzy i przyciąga jak magnes. Okazuje się, że tak. Uczniowie klas piątych w tym roku pokazali, jak można przygotować w czasie wolnym piękny i mądry spektakl z okazji  rozpoczęcia roku szkolnego.

W przedstawieniu poruszyli temat wspólnoty, którą jest szkoła. Mówili o współpracy, ochronie ważnych dla nas wartości - budowaniu wspólnego dobra poprzez naukę i zabawę. Najbardziej przekonywał widzów uśmiech i zaangażowanie młodych aktorów, którzy z należytą  powagą traktują sztandar szkoły i powierzone im zadania.

W drugiej części spektaklu przypomnieli historię rozpoczęcia II wojny światowej i rocznicowe obchody tego wydarzenia. Pamiętali o poległych żołnierzach i przeszłości.
"Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary
dla tych , którzy odeszli, dla tych co zostają .
Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe.
Wszystko splata się w jedną NARODOWĄ PAMIĘĆ.
Ona przeszłości i przyszłości sięga .
Przez serce żywe , co w piersiach bije,
BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE
ILU NAS POLEGŁO
I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE
ILU NAS DZISIAJ ŻYJE."- to refleksyjne słowa z przedstawienia.

Na tej uroczystej akademii był z nami szczególny gość - burmistrzyni miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Symbolicznie zainaugurowała nowy rok szkolny przecinając wstęgę razem z panią dyrektor szkoły Mariolą Lapczyk. Burmistrzyni wygłosiła krótką mowę do zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców i przekazała dzieciom nowy sprzęt sportowy - piłki do gry. Bardzo dziękujemy za obecność i prezenty.
Akademię przygotowali nauczyciele: Dariusz Gołyszny, Liliana Binek, Joanna Malinowska - Walichrad, Adrianna Macura i uczniowie klas piątych.
Życzymy wszystkim Uczniom zapału do pracy, radości uczenia się i satysfakcji z osiąganych wyników. Nauczycielom - cierpliwości, pasji i energii do pracy.  

Zespół Promocji SP3 Cieszyn

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.