Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SP 5 w finale wojewódzkim

Trwa pasmo sukcesów lekkoatletek ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie. W drużynowych zawodach lekkoatletycznych zdeklasowały rywalki w mistrzostwach powiatu w Wiśle i w rejonie w Pszczynie, uzyskując awans do finału wojewódzkiego, który odbył się 23 maja w Częstochowie. Wśród piętnastu najlepszych szkół województwa śląskiego zajęły wysokie 7. miejsce, a indywidualne potwierdziły bardzo dobre przygotowanie i pokazały ambitną postawę.

Szkolna drużyna lekkoatletyczna składa się maksymalnie z 15 zawodniczek, które startują w wybranych konkurencjach, a uzyskane wyniki przelicza się na punkty. 12 najlepszych wyników stanowi wynik końcowy drużyny. Cieszyńska „piątka” wystartowała w składzie: Izabela Klein, Natalia Skutek, Natalia Dziadek – 100 m, Iga Szczepańska, Julia Łuczak, Emilia Walica – 300 m, Samanta Górniak, Martyna Tomczyk – 600 m, Dominika Czudek, Dagmara Panek, Hanna Wałga – w dal, Weronika Krzempek, Natalia Żyła – kula, Izabela Klein, Iga Szczepańska, Natalia Skutek, Samanta Górniak – 4x100 m.

Niekwestionowaną liderką cieszyńskiej drużyny była Samanta Górniak, która za fantastyczny wynik w biegu na 600 m – 1.35,04, zdobyła 198 punktów w tabeli kończącej się na 200 pkt. Był to najlepszy wynik w zawodach we wszystkich konkurencjach.

Zdecydowana większość startujących to uczennice gimnazjalnych klas sportowych funkcjonujących w SP-5. Trenerem jest Mirosław Werner.

A.N.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją