Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

SP3 Cieszyn i goście zza Olzy

Cieszyńska TRÓJKA gościła dzieci z dwóch zaolziańskich szkół z polskim językiem nauczania - z Suchej Górnej i Lutyni Dolnej. W ramach projektu „Polska - Czechy - łączy nas Śląsk Cieszyński - nasza mała Ojczyzna” uczniowie klas ósmych zaolziańskich szkół uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, rozwijali zdolności komunikacyjne w języku polskim oraz poznawali nasz piękny region.

Wizyta rozpoczęła się 7.10.19 r. piękną uroczystością powitania gości, a swoją obecnością burmistrz Cieszyna p. Gabriela Staszkiewicz zaszczyciła obecnych, życząc niezapomnianych chwil spędzonych w Cieszynie. A chwile spędzone w szkole i czas zorganizowany podczas wizyty z pewnością były bardzo owocne. W czasie tygodniowego pobytu uczniowie z Czech uczestniczyli w lekcjach wraz z naszymi 6,7,8 -  klasistami. Dodatkowo każdy dzień minął pod znakiem warsztatów lub wycieczki. Goście uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez p.Katarzynę Frydrychowicz, ciekawej lekcji praktycznej matematyki prowadzonej przez p.Dariusza Gołysznego i pod jego okiem programowali roboty, zwiedzili miasto i cieszyński Ratusz wraz p. Elżbieta Prawdzik, oraz poznawali tajniki cieszyńskiego stroju, uczyli się pieśni i tańców regionalnych podczas warsztatów prowadzonych przez p.Lidię Lankocz z Goleszowa.

Gościom podobała się nasza szkoła, różnorodne zajęcia i z pewnością znów zawitają do nas – mówi dyrektor SP3 w Cieszynie p.Mariola Lapczyk. Jeżeli nadarzy się okazja i my odwiedzimy szkoły za Olzą – dodaje. Szkolnymi organizatorami i koordynatorami projektu byli: p. Elżbieta Prawdzik i Dariusz Gołyszny.

Zespół Promocji SP3 Cieszyn

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.