Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

SP3 w Cieszynie programuje roboty

W ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej uczniowie na zajęciach informatyki zajmują się między innymi montażem zakupionych przez szkołę robotów, a następnie ich programowaniem i obsługą odpowiednich aplikacji komputerowych.
Praca na zajęciach z robotami dostarcza wiele radości, uczy wielu kompetencji tak potrzebnych we współczesnym cyfrowym aświecie.
Należy podkreślić, że zajęcia te pozwalają na zdobycie przez uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości podczas wykonywania różnorodnych zadań i rozwiązywania problemów. Do najważniejszych umiejętności zdobywanych przez uczniów należą: myślenie matematyczne, komputacyjne, naukowe, słuchanie, czytanie ze zrozumieniem instrukcji, kodowanie i programowanie.
Z pewnością umiejętności i wiedza zdobyta na zajęciach zaprocentuje w przyszłości, a ta dziedzina aktywności uczniów będzie się w "trójce" rozwijała dzięki wsparciu środków budżetowych, sponsorów i Rady Rodziców. Innowację prowadzi w szkole p.Grzegorz Gołyszny.

Zespół promocji sp 3 cieszyn

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.