Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Spektakularny sukces Kamila

  - Nie będę mógł wziąć udziału w konkursie przedmiotowym z języka polskiego, ponieważ przygotowuję się do olimpiady z matematyki, biologii, fizyki i chemii –  stwierdził na początku tego roku szkolnego Kamil Targosz, uczeń klasy 8c ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie. 

  - Nie chcesz, ale musisz – zdecydowała wówczas jego polonistka, mgr Beata Sabath. Bo kto, jeśli nie Kamil, miałby rywalizować o humanistyczne laury?

               Jeszcze jako uczeń klasy siódmej w szkolnym etapie Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego zajął II miejsce, pokonując nawet ósmoklasistów! Otrzymał też dyplom za bardzo dobry wynik i wyróżnienie w XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Fraszka” w kategorii „Adept”. Był laureatem wielu szkolnych konkursów, m. in. na najpiękniejsze opowiadanie twórcze, recytację wiersza Juliana Tuwima czy trenu Jana Kochanowskiego. Współtworzył film o patronie szkoły - 4 Pułku Strzelców Podhalańskich. Napisał nawet teksty trzech prozdrowotnych przedstawień, w których wystąpił potem razem z koleżankami i kolegami z klasy zarówno w naszej szkole, jak i na scenie Domu Narodowego w Cieszynie.

                 Nic więc dziwnego, że i podczas Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego wspaniale sobie poradził, zdobywając tytuł finalisty!

                 Co ciekawe, taki sam sukces, ale tym razem pod opieką mgr Alicji Roik – Sojki, odniósł w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. To niesamowite!

                                                                  Gratulujemy Kamilu!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.