Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Sport Silnych Duchem

To był ciężki weekend .

15 grudnia w Wiedniu ( Austria) odbył się prestiżowy Międzynarodowy Turniej „Ratiborets Open SAMBO 2018”

W zawodach wzięli udział zawodnicy z wielu Państw. Między innymi z Niemiec, Austrii, Grecji, Słowenii, Gruzji, Ukrainy, Rosji. Polskę reprezentował zawodnik Klubu Sportowego „ Cieszyn”Sambo  - Filip Szewczenko.

Po przejściu przez eliminację i półfinały niestety przegrał z zawodnikiem z Rosji na punkty w finałowej walce i zajął bardzo wysokie drugie miejsce. Jest to ogromny sukces naszego zawodnika w 80 rocznice SAMBO oraz tymczasowego uznania przez Komitet Olimpijski SAMBO jako olimpijskiej dyscypliny sportu.   

źródło:
dodał: autor

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-17 10:37:23
Sambo: SAMBO sportowe jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów walki na świecie. Zdobyło uznanie wielu specjalistów. Arsenał technik sportowej odmiany SAMBO zawiera wszystko: rzuty, trzymania, przewroty i dźwignie. Sambiści oprócz władania różnorodnymi technikami odznaczają się dużą siłą fizyczną, wytrzymałością, doskonałą reakcją, elastycznością. Są pewni swoich sił co jest warunkiem koniecznym dla sportowa, który uprawia sztuki walki. W SAMBO z powodzeniem stosuje się wiele rzutów z judo, zapasów, rosyjskiej walki „ścianka na ściankę”, gruzińskiej, azerbejdżańskiej walki i wielu innych. Wielu utytułowanych sambistów ma ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej w zawodach różnych sztuk walk. Co jest doskonałym potwierdzeniem wysokiej jakości merytorycznej SAMBO. Absolutna większość osób przychodzi do nas na zajęcia po to, aby zachować i wzmocnić swoje zdrowie, nie robiąc sobie krzywdy. Jest to priorytet dlatego tak ważne jest dla nas bezpieczeństwo podczas całego procesu treningowego.
2018-12-17 21:25:42
wyśmienity cwaniaczek: czyli taki "misz masz" więc nazwa pasuje SZAMBO :)
2018-12-18 07:33:27
Sambo: Wyśmienity cwaniaczek : może wyjdziesz na matę? bo na gębę " "każdy dobry" . Dzieciak mądrzejszy od ciebie w sto razy. A SZAMBO to ty masz w głowie jak widać
2018-12-18 20:53:52
wyśmienity cwaniaczek: dlaczego ukrainiec trzyma POLSKĄ FLAGĘ ?
2018-12-18 23:04:05
vitart: Do CWANIACKA ! Filip jest POLAKIEM . I z dumą trzyma flagę.bo zasłużył. A tobie cwaniaczku życzę dużo zdrowia bo na rozum i kulturę szans to ty nie masz. Nie rób wstydu Cieszyniakom.
2018-12-19 09:33:01
Sambo: Trenerzy, zawodnicy,rodzice, członkowie ich rodzin, koledzy z pracy , koledzy z szkol Powiatu Cieszyńskiego, znajomi i przyjaciele SAMBO w Cieszynie z całego Swata pragną zaprosić "wyśmienitego cwaniaczka" ta trening . Podczas spotkania na macie "wyśmienity cwaniaczek" może przedstawić wszystkie swoje techniki cwaniactwa przeciw technikom walki SAMBO. Zapewniamy opiekę lekarską po treningu.
2018-12-19 11:34:42
Stefan Cieszyn: Przykro czytać Twój komentarz "wyśmienity cwaniaczku". Życzę Ci dużo pokory, mądrości i szacunku dla drugie człowieka. Zastanawiam się tylko jak można czyjś wysiłek (zwłaszcza najmłodszych) nazywać "szambem", ale skoro sam określasz się w taki a nie inny sposób to czegóż oczekiwać więcej ?!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.