Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Spotkanie głuchych w czasie covid 19

W ramach projektu „Miganie to moje życie”, który został dofinansowany ze środków budżetu Powiatu Cieszyńskiego  w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020”. odbyły się warsztaty „Bezpieczeństwo w domu i najbliższym otoczeniu”. Treścią naszych zajęć był „Internet jako zagrożenie uzależnieniem dla dzieci i dorosłych, oszustwa internetowe”. Niestety internet jest nie tylko oknem na świat dla osób niepełnosprawnych, ale niesie za sobą niebezpieczeństwa o których takim osobom trudno się dowiedzieć.

Jeszcze   niedawno słowa Spam i phishing nie były nam znane. Dzięki przeprowadzonym warsztatom teraz już wiemy na czym te oszustwa polegają i możemy starać się nie paść ofiarą oszustów. Poznaliśmy również rodzaje oszustw związanych z nadpłatami i niedopłatami, wiemy jak wyglądają fałszywe powiadomienia z serwisów poczty e-mail, co to są oszustwa loteryjne, czy oszustwo na „nigeryjskiego księcia” lub inną osobę bogatą zamieszkałą za granicą. Niestety pomysły oszustów stale się zmieniają i dostosowują do aktualnej sytuacji społecznej i życiowej, ale wiemy przynajmniej, że nie wszystko co w internecie ładnie wyglada, w rzeczywistości jest prawdziwe.

   I tym razem warsztaty odbyły się z zachowaniem warunków bezpieczeństwa – wszyscy uczestnicy zdezynfekowali swoje dłonie, założyli maseczki lub przyłbice. Tęsknimy za naszymi warsztatami i spotkaniami, ale rozumiemy, że należy zachować warunki bezpieczeństwa. Oglądana prezentacja multimedialna została przetłumaczona na język migowy i udostępniona na portalu Youtube , tak aby z naszego filmu mogły skorzystać inne osoby głuche.        

  W imieniu członków Skoczowskiego Stowarzyszenia Głuchych

Sylwia Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.