Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

SPRAWOZDANIE z 54 Górskiego Rajdu Młodzieżowego „Pożegnanie Lata” - Stożek - 08.10.2022 r.

W piękny, październikowy poranek blisko 500 osób ruszyło na górskie szlaki w rajdzie "Pożegnanie Lata”. Dzieci ze szkół powiatu cieszyńskiego, pod bacznym okiem swoich opiekunów już po raz 54 gościły na górskim rajdzie młodzieżowym, organizowanym przez PTTK Oddział „Beskid Śląski” w Cieszynie. Metę rajdu wyznaczono przy schronisku PTTK na Stożku, które równo 100 lat temu rozpoczęło swoją działalność jako najstarsze, polskie schronisko w Beskidzie Śląskim. Dwanaście młodzieżowych drużyn zmierzało na metę trasami zaproponowanymi przez organizatorów rajdu. Słoneczna pogoda stanowiła dużą zachętę dla dzieci i młodzieży, które zdecydowały się na aktywny wypoczynek na pięknych beskidzkich szlakach okraszonych kolorami jesieni. Na najliczniejsze drużyny oczekiwały puchary. W grupie cieszyńskich szkół podstawowych nie po raz pierwszy wygrała Szkoła Podstawowa nr 1. Największą reprezentację w kategorii szkół podstawowych z terenu powiatu wystawiła Szkoła Podstawowa z  Zebrzydowic, natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

Ukoronowaniem rajdu był konkurs wiedzy turystycznej o Beskidzie Śląskim, historii Ziemi Cieszyńskiej, znajomości gwary cieszyńskiej i zasadach ochrony przyrody. W konkursie wzięło udział 19 młodych uczestników rajdu. W kategorii szkół ponadpodstawowych największą wiedzą wykazała się Patrycja Jaworska, przed Kacprem Wolskim oraz Jakubem Kwolkiem. W grupie uczestników szkół podstawowych z klas 6 – 8 najlepszym okazał się Tomasz Jaworski, przed Hanną Matusiak i Lidią Prandzioch, natomiast z klas 1 – 5 Mikołaj Sulich, przed Krzysztofem Matuszkiem i Antoniną Giza.

Górskie spotkanie młodzieży szkolnej tradycyjnie współfinansowało Miasto Cieszyn oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w promowaniu aktywnego wypoczynku wśród młodzieży naszego powiatu.

Komitet organizacyjny

 

 Więcej zdjęć

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.